Państwowa Szkoła Muzyczna I st. 

im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie

Warsztaty online dla zespołu akordeonowego

17 listopada 2020

Choć pandemia wyciszyła instrumentów brzmienie, dziś (16 listopada) w naszej szkole miało miejsce wydarzenie: Warsztaty online dla zespołu akordeonowego, prowadzone przez Pana Dariusza Kownackiego. Wszyscy zasiedli przed laptopami, obowiązkowo z instrumentami, gotowi do działania, otwarci na nowe wyzwania, mając możliwość zobaczyć to i owo i w różnej scenerii zagrać zespołowo. A po przerwie wziąć udział w indywidualnej lekcji, obserwować, pytać bez żadnej obiekcji, poznać skutecznego uczenia się tajniki, by potem osiągnąć dobre wyniki. A chociaż wszystko odbywało się zdalnie, każdy odszedł z nadzieją, że spotkamy się realnie. (Małgorzata Warchoł)

Koncert w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach.

26 stycznia 2020

W dniu 25 stycznia 2020 roku w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach odbył się koncert Big Bandu PSM im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie. Był to ostatni z siedmiu Koncertów Bożonarodzeniowych, jakie Big Band naszej szkoły zagrał by wspomóc leczenie Frania Marcinkowskiego, chorego chłopca z Namysłowa.Naszej orkiestrze towarzyszył chór,przygotowany przez Pana Jana Sowę. Inicjatorem tego projektu był Dyrektor PSM im.Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie Pan Jacek Rybitw, oraz nauczyciel Pan Jan Sowa. Wspólnie kolędowaliśmy w Brzegu, Lubszy, Świerczowie, Mąkoszycach oraz trzy razy w Namysłowie. Do koncertów Big Bandu naszej szkoły przygotowali nauczyciele : Pan Stanisław Szymanowski, oraz Pan Szymon Rybitw. Podczas koncertu zebraliśmy dla Frania Marcinkowskiego 1421 zł. Serdecznie dziękujemy.

Koncerty kolęd PSM w dniu 12.01.2020

23 stycznia 2020

12.01.2020 r. Big Band PSM im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie wraz z chórem Pana Jana Sowy zagrał dwa koncerty. Pierwszy odbył się w Kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie, gdzie wystąpił również zespół smyczkowy przygotowany przez Panią Ewę Narudzką. Drugi koncert odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie. Koncerty przygotowali nauczyciele : Pan Stanisław Szymanowski oraz Pan Szymon Rybitw.
W trakcie koncertów przeprowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Frania Marcinkowskiego.

Kolędowanie w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu

13 stycznia 2020

4 stycznia 2020 roku Kolędowanie Big Bandu PSM im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Koncert przygotowany został przez nauczycieli Stanisława Szymanowskiego oraz Szymona Rybitwa. Naszym muzykom towarzyszył chór przygotowany przez Jana Sowę. Wszyscy wspólnie kolędowaliśmy dla Franka Marcinkowskiego, by pomóc w zebraniu pieniędzy na jego leczenie.