Państwowa Szkoła Muzyczna I st. 

im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie

Koncert Kameralny Online!

27 listopada 2020

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kameralny Online!
Transmisja na żywo odbędzie się już w tę niedzielę, 29. 11. 20 r. o godzinie 17:00 na stronie naszej szkoły.

Wystąpi dla Państwa zespół „Wrocław Piano Trio”, składający się z wrocławskich muzyków, studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Połączyła ich pasja i zamiłowanie do muzyki, a przede wszystkim chęć wspólnego, kameralnego grania. Zespół powstał w 2020 roku. Mimo wielu przeszkód związanych z Covid-19 intensywnie przygotowuje się do udziału w wielu konkursach, które odbędą się pod koniec roku.

Skład zespołu:
Katarzyna Schulz – skrzypce
Olgierd Żemojtel – wiolonczela
Jakub Madyniak – fortepian

W programie:
C. Franck – I Trio Fis-dur, op.1
D. Schostakovitch – I Trio c-moll, op.8

Zapraszamy!

24 listopada 2020 Dzień Patrona naszej szkoły.

26 listopada 2020

ANDRZEJ KURYLEWICZ Urodził się 24 listopada 1932r. we Lwowie, zmarł 12 kwietnia 2007r. w Konstancinie-Jeziornie. Polski kompozytor, pianista, puzonista, trębacz i dyrygent. Autor muzyki klasycznej, teatralnej, filmowej, baletowej i jazzowej. Uformowany w tradycji klasycznej i jazzowej (pioner jazzu w Polsce). Autor muzyki do filmu „Nad Niemnem”, oraz seriali telewizyjnych „Polskie drogi”, „Lalka”.

Warsztaty online dla zespołu akordeonowego

17 listopada 2020

Choć pandemia wyciszyła instrumentów brzmienie, dziś (16 listopada) w naszej szkole miało miejsce wydarzenie: Warsztaty online dla zespołu akordeonowego, prowadzone przez Pana Dariusza Kownackiego. Wszyscy zasiedli przed laptopami, obowiązkowo z instrumentami, gotowi do działania, otwarci na nowe wyzwania, mając możliwość zobaczyć to i owo i w różnej scenerii zagrać zespołowo. A po przerwie wziąć udział w indywidualnej lekcji, obserwować, pytać bez żadnej obiekcji, poznać skutecznego uczenia się tajniki, by potem osiągnąć dobre wyniki. A chociaż wszystko odbywało się zdalnie, każdy odszedł z nadzieją, że spotkamy się realnie. (Małgorzata Warchoł)